Zabieg PRX-T33®

PRX-T33® jest peelingiem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru).

PRX-T33® to nowa metoda nieinwazyjnej biorewitalizacji skóry, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10-cio letnich klinicznych badaniach doświadczalnych. Na rynku medycznym dostępny jest od 2007 roku. Produkt jest w trakcie rejestracji jako produkt leczniczy na trądzik – trwają badania kliniczne. Od 2007 roku zostało wykonanych ponad 100 tys. zabiegów.

Sekret peelingu medycznego PRX-T33, tkwi w nowatorskiej metodzie chemicznej biorewitalizacji skóry, która łączy w sobie właściwości liftingujące z odmładzającymi, oczyszczającymi i wybielającymi. Unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje brak inwazyjności i występowania efektu łuszczenia skóry, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości, takich jak rozjaśnienie czy likwidowanie przebarwień.

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i liftingu skóry.

Ze względu na swoje właściwości peeling PRX-T33 może być wykonywany niezależnie od warunków atmosferycznych, a zatem również w lecie, kiedy nie rekomenduje się stosowania tradycyjnych peelingów medycznych.

Skład

Podstawą substancją jest kwas trójchlorooctowy (TCA) w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek), Gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33 nie dochodzi do tego dzięki nadtlenkowi wodoru.

H202 (nadtlenek wodoru) obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując że wygląda ona młodziej.

Trzecim składnikiem jest kwas kojowy – środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwienia. Oprócz tego jest on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.

Dla kogo

PRX-T®33 jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku, i w każdej porze roku.
5-12 lat
● blizny (ospa wietrzna, liszajec)
12-25 lat
● zastępuje oczyszczanie twarzy (wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników)
25-35 lat
● melasma
● rozstępy
35-45 lat
● biorewitalizacja twarzy
● biorewitaliazcja ciała
● profilaktyka procesu starzenia się skóry
● zwiotczenie skóry biustu
>45 lat
● korekcja zwiotczałej skóry
● poprawa jędrności skóry dekoltu i biustu

WskazaniaStarzenie, utrata napięcia skóry twarzy i ciałarewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała;Ujędrnienie skóry dekoltublizny atroficzne zanikowe;rozstępymelasma, hiperpigmentacja skórydefekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotkaZaletyMożliwość stosowania peelingu przez cały rok, również latem, nie jest fotouczulającyNieinwazyjność; zabieg jest przyjemny dla pacjenta, nie wywołuje bólu ani pieczeniaBrak okresu rekonwalescencji po zabiegu, możliwość natychmiastowego powrotu po zabiegu do codziennych czynności,Rewelacyjny efekt liftingu i oczyszczenia skóry bez efektów ubocznych takich jak: łuszczenie, zaczerwienienie, obrzęk,Wszechstronność stosowania w wielu defektach estetycznychProsty i krótki protokół zabiegowy – ok. 15 minut.Wzmocnienie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej, dzięki możliwości zastosowania peelingu przed zabiegami estetycznymi,Osiągniecie widocznych i długotrwałych efektów, po odbyciu serii zabiegów

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments