Dbanie o urodę jest modne w każdym wieku. Wraz z wiekiem zmieniają się rysy twarzy, a brwi stają się rzadsze i jaśniejsze. Jednak dzięki dobrze wykonanemu makijażowi permanentnemu możemy odjąć sobie kilka lat.
Każda osoba, która choć trochę zwraca uwagę na wygląd brwi, miała okazję zauważyć karykaturalne kontury przypominające kreski wykonane markerem. Wygląda to nienaturalnie i niestety, ale nie poprawia naszego wyglądu. Skąd się bierze taki efekt?
CO SIĘ DZIEJE ZE SKÓRĄ W MIARĘ UPŁYWU LAT?
Głównym powodem źle wykonanego makijażu jest wykonywanie go identycznie na każdej klientce, niezależnie od rodzaju skóry, wieku itp. Po około 40 roku życia skóra:
- zmienia swoją strukturę – powierzchnia staje się szorstka i pomarszczona,
- traci elastyczność,
- zwiększa się tendencja do powstawania stanów zapalnych,
- zmniejsza się unerwienie,
- staje się cieńsza lub grubsza (w zależności od uwarunkowań genetycznych i prowadzonego trybu życia),
- jest słabiej nawilżona,
- produkuje melaninę nieregularnie (pojawiają się plamy barwnikowe),
- zmniejsza produkcję kolagenu.
Czynniki wymienione powyżej muszą być brane pod uwagę, jeśli chcemy, żeby makijaż permanentny wyglądał dobrze. Po zabiegu szczególnie ważne dbanie o makijaż. Jak to robić? Sprawdź w naszym artykule: Co wpływa na trwałość makijażu permanentnego?
UWAGA NA PRZECIWWSKAZANIA!
Przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi, warto dokładnie prześledzić przeciwwskazania. Dotyczą one każdego, ale osoby w dojrzałym wieku są częściej narażone na ryzyko związane z:
- CHOROBAMI SERCA – zabieg może wywoływać stres. Dodatkowo, należy skonsultować się z lekarzem jeśli zażywasz leki na rozrzedzenie krwi,
- CUKRZYCĄ – w początkowych fazach nie ma przeciwwskazań. Mimo wszystko warto skonsultować się z lekarzem,
- ŁUSZCZYCĄ – choroba praktycznie uniemożliwia wykonanie zabiegu,
- NOWOTWORAMI – zakaz podjęcia się zabiegowi w przypadku przyjmowania chemii. Można wykonywać w początkowej fazie choroby,
- NADCIŚNIENIEM – podobnie jak w przypadku chorób serca, należy uważać na nadmierny stres.
Podsumowując, jeśli masz około 40 lat lub więcej i zastanawiasz się, czy makijaż permanentny jest zabiegiem dla Ciebie, to odpowiedź brzmi – prawdopodobnie TAK. Pamiętaj, aby upewnić się, czy nie występują u Ciebie czynniki, które wykluczają wykonanie zabiegu. Przed wyborem salonu, sprawdź dobrze efekty pracy lingernistek, bazując na opiniach znajomych lub recenzji w Internecie. Niedoświadczona kosmetyczka może bowiem „namalować brwi flamastrem”, co nie wygląda później zbyt dobrze.